Ruszają zapisy na kolejną edycję Nokia Academy!

Aplikuj na stanowisko Testera lub Developera.

Testy zostaną przeprowadzone na poczatku września, a akademia rozpocznie się na przełomie września i października.

Akademia trwa 4 weekendy po ok. 8h. Zajęcia odbywają się w naszej głównej siedzibie w Krakowie.

 Szkolenie skierowane do:
- młodych, pracujących inżynierów zainteresowanych pracą w Nokii i poznawaniem sieci LTE,
- studentów 4 i 5 roku chcących podjąć pracę w wymiarze nie mniejszym niż 4/5 etatu.

Po zakończeniu szkolenia uczestnicy odbędą rozmowę kwalifikacyjną. Jej pozytywny wynik gwarantuje stałą pracę w krakowskiej Nokii.

Dlatego jeśli chcesz zrobić coś dla swojej przyszłości, nie zwlekaj i aplikuj. Liczba miejsc jest ograniczona! 

Aby aplikować na akademię testerską kliknij tutaj.

 

Nokia nocą, czyli Małopolska Noc Naukowców 2017

Centrum Technologiczne Nokii w Krakowie zaprasza mieszkańców Krakowa i okolic na Małopolską Noc Naukowców.

Centrum Technologiczne Nokii w Krakowie zaprasza mieszkańców Krakowa i okolic na Małopolską Noc Naukowców, która w tym roku przypada 29 września. 

Tak naprawdę niewiele osób zdaje sobie sprawę, czym obecnie zajmuje się Nokia. Dlatego też firma postanowiła otworzyć swoje drzwi na nocne zwiedzanie. Dla mieszkańców jest to niepowtarzalna okazja, aby już po godzinach pracy, wraz z przyjaciółmi czy rodziną, odwiedzić jeden z oddziałów fińskiego giganta i od kuchni zapoznać się z pracą w tej międzynarodowej korporacji.

Dla zainteresowanych przygotowaliśmy trzy, bardzo różnorodne atrakcje. Pierwszą z nich jest demonstracja działania łączności komórkowej 4G. Uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję, aby m.in. obejrzeć działanie stacji bazowej LTE oraz sprzętu służącego do jej testowania. Kolejną propozycją są warsztaty elektroniczne, skierowane do grupy wiekowej +12. W czasie ich trwania będzie można spróbować własnych sił w zlutowaniu prostego układu na płytce PCB, a także stworzeniu algorytmu, służącego do zaprogramowania symulatora pralki, opartego na zestawie uruchomieniowym Arduino oraz podłączonym do niego wyświetlaczu LCD. Brzmi skomplikowanie, ale wiąże się tak naprawdę ze świetną zabawą! Ostatnią propozycją jest zwiedzanie laboratorium LTE, gdzie omówione zostaną podstawy transmisji bezprzewodowej wraz z demonstracjami. Zostanie również zaprezentowane działanie klatki Faradaya oraz komór klimatycznych, umożliwiających zasymulowanie ekstremalnych warunków pogodowych - od pustynnego żaru po nocne mrozy północy.  

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy w godzinach od 19:00 do 24:00!

 

Praktyki letnie 2017

W tym roku praktyki letnie rozpoczęliśmy miesiąc wcześniej, niż w poprzednich latach.

 

W tym roku praktyki letnie rozpoczęliśmy miesiąc wcześniej, niż w poprzednich latach. Pierwsza grupa praktykantów, która liczyła 34 osoby, dołączyła do nas 3 lipca.

1 sierpnia drzwi naszej firmy przekroczyli kolejni studeni, którzy przez 2 miesiące będą rozwijać swoją wiedzę i umiejętności, realizując przydzielone zadania i projekty. Wraz z końcem września odbędzie sie prezentacja wszystkich prac, a najlepsze zostaną wyróżnione i nagrodzone. 

 

Niezapomniany Dzień Otwarty

Ponad 100 osób, 4 wykłady zamknięte, nieskończona ilość wycieczek do laboratoriów, kilkadziesiąt zjedzonych kiełbasek to wstępny bilans III edycji Dnia Otwartego Nokii w Krakowie, który odbył się 20 maja.

Ponad 100 osób, 4 wykłady zamknięte, nieskończona ilość wycieczek do laboratoriów, kilkadziesiąt zjedzonych kiełbasek to wstępny bilans III edycji Dnia Otwartego Nokii w Krakowie, który odbył się 20 maja.

Już po raz trzeci otworzyliśmy drzwi naszego Centrum. Podobnie jak we wcześniejszych latach gości przywitał Dyrektor Krzysztof Persona, przybliżając przybyłym gościom w kilku słowach krakowski oddział firmy. Następnie odwiedzający mieli czas na mały poczęstunek.

W tym roku przygotowaliśmy wykłady zamknięte, których zakres tematyczny oraz stopień trudności został bardzo zróżnicowany. Pierwszy wykład dotyczył rozwoju sieci komórkowych – od GSM do LTE. W przystępny sposób wyjaśniony został przeskok technologiczny od „cegły” z wyciąganą anteną do dzisiejszego smartfonu. Drugi wprowadzał do technologii 5G – technologii, która w porównaniu z 4G ma być jeszcze szybsza, bardziej niezawodna i przede wszystkim ma pozwolić na rozwój Internetu Rzeczy (IoT). Ostatni z wykładów poruszał zagadnienia związane z jakością i wymaganiami, jakie mają klienci w stosunku do naszych produktów: zarówno oprogramowania, jak i sprzętu. Dodatkowo specjaliści, poprzez wcześniejsze zapisy, mieli okazję skorzystać z wykładu VIP na temat „Narrowband LTE i CatM – warstwa fizyczna IoT”.

Co roku dużym zainteresowaniem cieszą się DEMA, dlatego tym razem przygotowaliśmy coś specjalnego. Podczas prezentacji na żywo będzie można zobaczyć działanie łącza radiowego systemu LTE z wykorzystaniem kompletnego stanowiska pomiarowego. Przeprowadzane będą eksperymenty oraz badania maksymalnych przepustowości w różnych warunkach radiowych, takich jak: laboratoryjne, pociąg pędzący 300 km/h, centrum miasta czy winda. Firma przygotowała również DEMO, prezentowane przez Nokię w Barcelonie na największych branżowych targach - Mobile World Congress.

Wszyscy odwiedzający mogli skorzystać z ogólnodostępnych atrakcji, takich jak: kącik wiedzy o naszym Centrum oraz o pracownikach – ich pracy oraz pasjach, a także porozmawiać na temat procesu rekrutacji i dowiedzieć się więcej o ścieżkach rozwoju oraz szkoleniach. Do tego zwiedzający mieli możliwość zapoznać się z metodyką pracy SCRUM, jaka stosowana jest w Nokii podczas tworzenia oprogramowania. Nie zabrakło również filmów i zdjęć, ukazujących życie naszej firmy: sportowego ducha walki naszych pracowników i ich sukcesy, udział w targach, konferencjach i wykładach czy innych oficjalnych wydarzeniach.

Podczas tegorocznego Dnia Otwartego nie tylko dorośli mieli szansę na pogłębienie swojej wiedzy. Wśród atrakcji dla najmłodszych znalazły się m.in. warsztaty z programowania, gdzie przyszli inżynierowie mieli możliwość stworzenia własnej gry, animacji lub quizu oraz karetka edukacyjna, gdzie pod okiem specjalistów dzieci poznały zasady udzielania pierwszej pomocy. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się sesja zdjęciowa „Fotel Prezesa”, jak również fotobudka.

Równolegle do atrakcji znajdujących się wewnątrz, odwiedzający czynnie korzystali z uroków terenu otaczającego firmę: boiska do siatkówki plażowej czy ze strefy chillout. Dodatkowo wszyscy goście zostali zaproszenia na pyszną kiełbaskę z grilla i orzeźwiające napoje. Nie lada niespodzianką był pokaz latawców oraz nauka ich puszczania, a także warsztaty z samodzielnego budowania latawców.

Dzień Otwarty już w najbliższą sobotę

20 maja, czyli już w najbliższą sobotę, Dzień Otwarty w naszym Centrum. Rejestracja rusza o godzinie 9:00, a już o 10:00 zaprosimy wszystkich na wykład otwierający.

 

MIEJSCE: ul. Bobrzyńkiego 46

Start rejestracji: 9:00 rano

Koniec: 15:00

DO ZOBACZENIA! 

 

III Dzień Otwarty - wykład VIP

Zapraszamy na dedykowany specjalistom wykład „Narrowband LTE i CatM – warstwa fizyczna IoT”.

Podczas Dnia Otwartego zapraszamy na dedykowany specjalistom wykład „Narrowband LTE i CatM – warstwa fizyczna IoT”, który odbędzie sie o godzinie 14:00. Jest on adresowany do osób interesujących się aspektami warstwy fizycznej współczesnych systemów telekomunikacyjnych.

Jeśli chciałbyś/chciałabyś wziąć w nim udział, napisz w dwóch, trzech zdaniach dlaczego właśnie Ciebie powinniśmy zaprosić oraz odpowiedz na pytanie kontrolne: „Jakie rodzaje modulacji stosowane są w LTE?”

 

Pierwsze 10 osób, które prześle poprawne odpowiedzi na adres communication.krakow@nokia.com zostanie poinformowana drogą mailową o zakwalifikowaniu się na wykład. 

Pamiętajcie, że trzeba być zarejestrowanym na Dzień Otwarty, aby móć zapisac się na spotkanie (link do formularza: http://www.openday.nokiakrakow.pl/).

III Dzień Otwarty - wykład VIP

Zapraszamy na dedykowany specjalistom wykład „Narrowband LTE i CatM – warstwa fizyczna IoT”.

Podczas Dnia Otwartego zapraszamy na dedykowany specjalistom wykład „Narrowband LTE i CatM – warstwa fizyczna IoT”. Jest on adresowany do osób interesujących się aspektami warstwy fizycznej współczesnych systemów telekomunikacyjnych.

 

Jeśli chciałbyś/chciałabyś wziąć w nim udział, napisz w dwóch, trzech zdaniach dlaczego właśnie Ciebie powinniśmy zaprosić oraz odpowiedz na pytanie kontrolne: „Jakie rodzaje modulacji stosowane są w LTE?”

 

Pierwsze 10 osób, które prześlą poprawne odpowiedzi na adres communication.krakow@nokia.com, zostanie poinformowana drogą mailową o zakwalifikowaniu się na wykład. 

Już ruszyły zapisy na III edycję Dnia Otwartego

Nokia w Krakowie już po raz trzeci zaprasza na Dzień Otwarty. Jak co roku otworzymy dla zwiedzających nasze laboratorium LTE, będziecie mieli okazję również porozmawiać z naszymi pracownikami na temat ich codziennych obowiązków oraz zobaczyć, jak wygląda praca w Nokii „od kuchni”.

Nokia w Krakowie już po raz trzeci zaprasza na Dzień Otwarty. Jak co roku otworzymy dla zwiedzających nasze laboratorium LTE, będziecie mieli okazję również porozmawiać z naszymi pracownikami na temat ich codziennych obowiązków oraz zobaczyć, jak wygląda praca w Nokii „od kuchni”.

Tradycją naszego eventu są już wykłady zamknięte. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego wszystkich chętnych zachęcamy do szybkiej rejestracji. W tym roku przygotowaliśmy trzy spotkania, które poruszą następujące zagadnienia:

- Rozwój sieci komórkowych – od GSM do LTE
- Wprowadzenie do technologii 5G
- Jakość i wymagania w stosunku do produktów Nokii

 

Na najmłodszych czekają m.in. kącik artystyczny, a dla tych nieco starszych - warsztaty programistyczne, gdzie przyszli inżynierowie będą mieli możliwość stworzenia własnej gry, animacji lub quizu. Nowością tegorocznego Dnia Otwartego będzie karetka edukacyjna, dzięki której dzieci poznają podstawy pierwszej pomocy. A to jeszcze nie wszystkie atrakcje, jakie dla Was przygotowaliśmy ;)

Na koniec zapraszamy na wspólnego grilla :)

 

 Nie zwlekaj, zapisz sie już dziś! 

Więcej szczegółów już niedługo!

 

Nokia Kraków uczy licealistki

Już niebawem rusza II edycja autorskiego projektu „Nokia Meetup School” krakowskiego oddziału Nokii. Ponownie zaprosiliśmy do współpracy uczennice krakowskich liceów. Tym razem wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym Radia Kraków.

 

Właśnie ruszyła II edycja autorskiego projektu „Nokia Meetup School” krakowskiego oddziału Nokii. Ponownie zaprosiliśmy do współpracy uczennice krakowskich liceów. Tym razem wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym Radia Kraków.

Zamysł samego projektu pozostaje taki sam, jak miało to miejsce podczas I edycji „Nokia Meetup School”. Uczestniczki wezmą udział w warsztatach z zakresu programowania w języku Python oraz tworzenia prostych stron w HTML. Dodatkowo każda z nich będzie mogła spróbować swoich sił podczas  praktycznych zajęć elektroniczno-telekomunikacyjnych.

Poprzednia edycja trwała 6 tygodni, podczas których odbyło się 16 dedykowanych warsztatów, a udział w nich wzięło blisko 100 uczestniczek. Jesteśmy przekonani, że tak jak poprzednio, również ta edycja odniesie sukces. Duże zaangażowanie szkół oraz chęć do nauki samych dziewczyn pozwala nam snuć plany na poszerzenie projektu.

Projekt „Nokia Meetup School” wpisuje się w globalną koncepcję Nokii Gender Diversity, którego celem jest wprowadzenie nowego pokolenia kobiet w świat programowania i nowych technologii.

RUSZAJĄ ZAPISY NA LETNIE PRAKTYKI

Termin składania CV: 7 kwietnia Egzaminy: 19-20 kwietnia Termin praktyk: sierpień - wrzesień 2017 rok

Ruszają zapisy na letnie praktyki dla studentów  II i III roku Informatyki, Telekomunikacji oraz kierunków pokrewnych! 

Stanowiska:
Summer Internships - Telecom Software Tester
Summer Internships - Software Developer C/C++ 

Termin składania CV: 9 kwietnia
Egzaminy: 19-20 kwietnia
Termin praktyk: sierpień - wrzesień 2017 rok

Praktyki są płatne. 
 

Pages