fbpx

W dniach 11, 12 czerwca odbyła się Konferencja Misja Miasto organizowana już po raz trzeci przez Miasto Kraków, Zarząd Dróg Miasta Krakowa.  W tym roku, jako Nokia zostaliśmy również zaproszeni do organizacji tego wydarzenia.

Konferencja była skierowana do małopolskich samorządowców zajmujących się zarządzaniem infrastrukturą miejską, a jej tematem przewodnim była elektromobilność oraz nowoczesne technologie komunikacyjne wykorzystywane do budowy Smart City.

11 Czerwca uczestnicy spotkali się w siedzibie Krakowskiego Holdingu Komunalnego przy ulicy Brożka 3 w Krakowie. Przedstawiciele Nokii brali czynny udział w dyskusjach a także wystąpili w roli prelegentów: Grzegorz Kozioł opowiedział o wykorzystywaniu sieci 5G w miastach w oparciu o istniejącą infrastrukturę, natomiast Marcin Sajdak przeprowadził studium przypadku o wykorzystywaniu video analizy obrazu do poprawy funkcjonowania miasta.
Kolejnego dnia Konferencji zaprosiliśmy przedstawicieli samorządów do naszej siedziby w Pychowicach, gdzie na żywo mogli zobaczyć i poznać jak działa technologia 5G.

W ramach współpracy Nokia zaoferowała rozszerzenie istniejącego systemu ITS o funkcjonalności video analityki takie jak: detekcja drożności buspasów, detekcja niewłaściwego kierunku jazdy, zawracania w miejscach niedozwolonych i wiele innych. PoC planowany jest jeszcze w tym roku. Dalsze rozmowy zaplanowano na 16 lipca 2019 roku.