Nokia Meetup, to projekt krakowskiego oddziału Nokii, którego celem jest wdrażanie globalnych założeń dotyczących Gender Diversity. Działania te mają obudzić w kobietach potencjał technologiczny, pasję oraz chęć samodoskonalenia. Spotkania odbywają się systematycznie od dwóch lat.

Zależy nam, aby nasze koleżanki uwierzyły w to, że mają wiele możliwości, żeby pokierować swoją karierą w taką stronę, jaką chcą. Naszym zadaniem jest pokazanie im drogi i narzędzi do tego, aby osiągnęły sukces.

Nasze spotkania zrzeszają zarówno osoby z dużym doświadczeniem, długoletnie pracowniczki, jaki i dziewczyny za raz po studiach, które wybrały Nokię, jako swoje pierwsze miejsce pracy. To daje duży obraz potrzeb i tego, co jeszcze należy usprawnić.

Staramy się, aby w całym roku nasze koleżanki mogły brać udział w interesujących szkoleniach i warsztatach. Oprócz tego od kilku miesięcy prężnie działa program mentoringu, gdzie doświadczone koleżanki pokazują mniej doświadczonym, co powinny robić żeby osiągnąć sukces.

Pomysłów i planów na przyszłość mamy wiele. Jeden z nich to wyjście na zewnątrz i poznanie krakowianek, które interesują się branżą IT. Szczegóły już wkrótce!