Małopolska Noc Naukowców przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. W ciągu całej nocy odwiedziło nas przeszło 400 osób, które zwiedzały laboratoria, oglądały demonstracje, lutowały i latały z misją na Księżyc.

Otwarcie drzwi na Małopolskiej Nocy Naukowców miało na celu pokazanie odwiedzającym, nad czym w Noki pracujemy. To niepowtarzalna okazja, aby na własne oczy zobaczyć jak tworzony jest świat najnowszych technologii.

Otworzyliśmy nasze laboratoria, gdzie zwiedzający zobaczyli nasze stacje bazowe, dowiedzieli się jak działa klatka Faradaya oraz mogli wcielić się w rolę testera i przy użyciu komory klimatycznej mogli zasymulować ekstremalne warunki pogodowe i sprawdzić, jak wtedy zachowuje się nasz telefon. Dodatkowo nasi pracownicy opowiadali, czym się zajmujemy i uświadomili naszych gości, że nasza praca ma wpływ na ich życie w zasadzie każdego dnia.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się przeprowadzone warsztaty z IoT oraz z podstaw elektroniki. Dzieci i dorośli budowali stanowiska w oparciu o mikro-kontroler a następnie musieli sami zbudować panel sterowania i zdalne połączenie ze sobą.

Wisienką na torcie był lot na Księżyc. Zabraliśmy odwiedzających w kosmiczną podróż. Mogli dowiedzieć się, co Nokia będzie robić na księżycu i spróbować sterować oryginalnym marsjańskim łazikiem.

Za rok znowu otworzymy Nokię nocą, będziemy przygotowani na jeszcze więcej osób, a nasze atrakcje po raz kolejny zaskoczą! Do zobaczenia!