NOKIA nagrodzona

Nokia Networks została nagrodzona w rankingu najlepszych pracodawców – Most Attractive Employers. Badanie zostało przeprowadzone przez firmę Uniwersum na 23 584 studentach oraz 8774 profesjonalistach.

Nokia Networks została nagrodzona w rankingu najlepszych pracodawców –  Most Attractive Employers. Badanie zostało przeprowadzone przez firmę Uniwersum na 23 584 studentach oraz 8774 profesjonalistach.

Jak wynika z przeprowadzonego badania zarówno studenci, jak i profesjonaliści oczekują od swojego pracodawcy przede wszystkim możliwości dynamicznego rozwoju, szacunku oraz perspektyw związanych z rozwojem kariery zawodowej. 56% studentów oraz 60% profesjonalistów odpowiedziało, że najważniejsza jest dla nich stabilność zatrudnienia. Ponad połowa (55%) studentów oraz 41% profesjonalistów docenia fakt, że zajmowane przez nich stanowisko daje możliwość uzyskania wysokich zarobków w dłuższej perspektywie czasowej, jednak osoby posiadające doświadczenie zawodowe oczekują konkurencyjnego wynagrodzenia już w chwili podejmowania zatrudnienia.

Warto podkreślić, że z roku na rok rosną oczekiwania finansowe studentów. W tegorocznej edycji badania średnie oczekiwane miesięczne wynagrodzenie brutto bez premii i dodatków wyniosło 3296 zł, co oznacza, że jest ono o ponad 200 zł wyższe niż w ubiegłorocznej edycji badania. Profesjonaliści oczekują natomiast wynagrodzenia brutto na poziomie 3 684 zł.

Nokia Networks

W tegorocznej edycji Nokia uplasowała się na 10 pozycji najlepszych pracodawców branży IT. To znacznie lepszy wynik niż w roku poprzednim, kiedy to (jeszcze jako NSN) zajmowała miejsce 18. Na pierwszym miejscu, w tej kategorii znalazła się firma Google Poland, na drugim Microsoft, a na trzecim Intel. Poniżej 10 miejsca znajdują się HP (14 miejsce), Comarch (16 miejsce), Capgemini (20 miejsce), Ericpol (23 miejsce) oraz Motorola Solutions (24 miejce).

 

Badanie Universum Talent Survey obejmuje studentów oraz profesjonalistów, czyli osoby z doświadczeniem zawodowym, które posiadają przynajmniej tytuł licencjata lub inżyniera. W badaniu respondenci pytani są o preferencje odnośnie swojej kariery zawodowej i oczekiwania względem pracodawców.