Nokia nocą, czyli Małopolska Noc Naukowców 2017

Centrum Technologiczne Nokii w Krakowie zaprasza mieszkańców Krakowa i okolic na Małopolską Noc Naukowców.

Centrum Technologiczne Nokii w Krakowie zaprasza mieszkańców Krakowa i okolic na Małopolską Noc Naukowców, która w tym roku przypada 29 września. 

Tak naprawdę niewiele osób zdaje sobie sprawę, czym obecnie zajmuje się Nokia. Dlatego też firma postanowiła otworzyć swoje drzwi na nocne zwiedzanie. Dla mieszkańców jest to niepowtarzalna okazja, aby już po godzinach pracy, wraz z przyjaciółmi czy rodziną, odwiedzić jeden z oddziałów fińskiego giganta i od kuchni zapoznać się z pracą w tej międzynarodowej korporacji.

Dla zainteresowanych przygotowaliśmy trzy, bardzo różnorodne atrakcje. Pierwszą z nich jest demonstracja działania łączności komórkowej 4G. Uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję, aby m.in. obejrzeć działanie stacji bazowej LTE oraz sprzętu służącego do jej testowania. Kolejną propozycją są warsztaty elektroniczne, skierowane do grupy wiekowej +12. W czasie ich trwania będzie można spróbować własnych sił w zlutowaniu prostego układu na płytce PCB, a także stworzeniu algorytmu, służącego do zaprogramowania symulatora pralki, opartego na zestawie uruchomieniowym Arduino oraz podłączonym do niego wyświetlaczu LCD. Brzmi skomplikowanie, ale wiąże się tak naprawdę ze świetną zabawą! Ostatnią propozycją jest zwiedzanie laboratorium LTE, gdzie omówione zostaną podstawy transmisji bezprzewodowej wraz z demonstracjami. Zostanie również zaprezentowane działanie klatki Faradaya oraz komór klimatycznych, umożliwiających zasymulowanie ekstremalnych warunków pogodowych - od pustynnego żaru po nocne mrozy północy.  

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy w godzinach od 19:00 do 24:00!