Nowoczesne technologie oczami dzieci

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka krakowskie firmy NOKIA Networks oraz TINES zaprosiły do wspólnego świętowania dzieci z Fundacji Prometeusz Pro Publico Bono oraz Stowarzyszenia SIEMACHA.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka krakowskie firmy NOKIA Networks oraz TINES zaprosiły do wspólnego świętowania dzieci z Fundacji Prometeusz Pro Publico Bono oraz Stowarzyszenia SIEMACHA.

Wydarzenie zatytułowane „Buduj z nami technologię dla pokoleń” ma bezpośrednio nawiązywać do działalności obu organizatorów. Stąd też pomysł, aby dzieci, z wykorzystaniem ponad 8 tysięcy elementów klocków, zbudowały konstrukcje związane z tematyką telekomunikacji oraz budownictwa komunikacyjnego. Aktywnego wparcia udzielać będą studenci Politechniki Krakowskiej.

Organizatorzy podkreślają, że w tej „rywalizacji”, której głównym celem jest rozbudzenie pokładów kreatywności w dzieciach, wszyscy będą zwycięzcami i nikt nie wyjdzie z pustymi rękami. W planie wydarzenia przewidziano również zwiedzanie nowoczesnych laboratoriów LTE oraz interesujące wprowadzenie dzieci do świata nowoczesnego budownictwa i konstrukcji.

Głównym założeniem tego niekomercyjnego wydarzenia jest zagwarantowanie podopiecznym Fundacji Prometeusz i Stowarzyszenia SIEMACHA nietuzinkowej możliwości spędzenia wolnego czasu. Warsztaty kreatywne, pod kierunkiem specjalistów z branży nowoczesnych technologii, wprowadzające najmłodszych do świata telekomunikacji i konstrukcji oraz spora dawka dobrej zabawy to gwarancja, że ten dzień pozostanie zapamiętany na długo.