Zdobyliśmy tytuł jednej z najbardziej etycznych firm na świecie!

12 lutego 2018 Nokia została uhonorowana przez Ethisphere jako jedna z najbardziej etycznych firm w branży telekomunikacyjnej.

Nagroda przyznawana jest każdego roku przez Ethisphere, wiodącą organizację zajmującą się etyką korporacyjną, procesami, odpowiedzialnością społeczną, zarządzaniem i kulturą zgodności.

Nagroda World's Most Ethical Companies® jest przeznaczona dla firm, które kreują pozytywne zmiany w dziedzinie biznesu oraz na rzecz społeczeństw na całym świecie.

„Jesteśmy zaszczyceni tym wyróżnieniem.” – mowi Rajeev Suri prezes i CEO Nokii.  „Prowadzenie działalności we właściwy etyczny sposób to droga firmy Nokia, która trwa już ponad 150 lat.” – dodaje Suri

Firmy są oceniane na podstawie systemu Ethics Quotient® (EQ) stworzonego przez Instytut Ethisphere, który jest ilościowym sposobem oceny wydajności firmy w obiektywny, spójny i ustandaryzowany sposób. Wyniki są generowane w pięciu kluczowych kategoriach: program etyczny i zgodności (35 procent), korporacyjne obywatelstwo i odpowiedzialność (20 procent), kultura etyki (20 procent), sprawowanie rządów (15 procent) oraz przywództwo, innowacja i reputacja (10 procent).