Ruszają zapisy na NOKIA ACADEMY!

Już wkrótce rozpocznie się kolejny kurs Nokia Academy - autorski program Nokii przygotowujący kandydatów do pracy. Zachęcamy do aplikowania - ilość miejsc ograniczona!

Już wkrótce rozpocznie się kolejny kurs Nokia Academy - autorski program Nokii przygotowujący kandydatów do pracy.

Akademia będzie trwać 4 weekendy, gdzie zajęcia odbywać się będą w soboty i niedziele po ok. 8 godzin dziennie. Zajęcia odbywać się będą w naszej głównej siedzibie w Krakowie (ul. Bobrzyńskiego 46).

 Szkolenie skierowane jest do:
- osób posiadających tytuł inżyniera lub licencjat,
- pracujących inżynierów zainteresowanych pracą w Nokii i poznawaniem sieci LTE,
- studentów 4 i 5 roku chcących podjąć pracę w wymiarze nie mniejszym niż 4/5 etatu.

Po zakończeniu akademii odbywa się test końcowy. Jego pozytywny wynik gwarantuje stałą pracę w krakowskim oddziale Nokii.

 

Liczba miejsc jest ograniczona, więc nie zwlekaj! Aplikuj poniżej:

Tester

Developer

PELIKAN IT

Innowacyjne projekty, które stawiają na rozwój są dla nas priorytetowe. Z tego powodu postanowiliśmy zgłosić się do projektu PELIKAN IT, którego organizatorem jest Uniwersytet Jagielloński. Przeszliśmy procedurę kwalifikacyjną i jesteśmy jedną z 30 firm, które zostały zaproszone do współpracy.

Innowacyjne projekty, które stawiają na rozwój są dla nas priorytetowe. Z tego powodu postanowiliśmy zgłosić się do projektu PELIKAN IT, którego organizatorem jest Uniwersytet Jagielloński. Przeszliśmy procedurę kwalifikacyjną i jesteśmy jedną z 30 firm, które zostały zaproszone do współpracy.

PELIKAN IT to program stworzony dla studentów kierunków informatycznych, którzy chcą dostosować swoje umiejętności do potrzeb ciągle zmieniającego się rynku. Każdy z uczestników będzie miał okazję zmierzyć się z oczekiwaniami pracodawców i z pierwszej ręki usłyszy, jak wygląda praca na wybranym stanowisku w konkretnej firmie.

NOKIA Kraków zakwalifikowała się do projektu PELIKAN IT. Wspólnie z 29 firmami rozpocznie współpracę, która zaowocuje dwumiesięcznym płatnym stażem dla maksymalnie 8 osób. Każdy z uczestników będzie brał udział w innowacyjnym projekcie, który da mu możliwość rozwinięcia i udoskonalenia posiadanych umiejętności.

Warto podkreślić, że każdemu stażyście zostanie przydzielony opiekun, którego zadaniem będzie wprowadzenie studenta w życie firmy. Będzie on mentorem i nauczycielem, odkrywającym tajniki zarówno samego stanowiska pracy, jak i projektu czy samej firmy.

Na przełomie kwietnia i maja zostanie przeprowadzony speed recruitment, na którym nasi specjaliści opowiedzą m.in. o tym, nad czym obecnie pracujemy oraz czego oczekujemy od przyszłych pracowników.

 

Dzień Otwarty – podsumowanie

Jeszcze pół roku temu wszystko było w fazie marzeń i przygotowań, dzisiaj przyszedł czas na podsumowanie pierwszego Dnia Otwartego Nokii w Krakowie. 7 marca ponad 200 osób postanowiło przyjść i zobaczyć, co kryje się pod nazwą: krakowskie Centrum Badawczo-Rozwojowe NOKIA.

Jeszcze pół roku temu wszystko było w fazie marzeń i przygotowań, dzisiaj przyszedł czas na podsumowanie pierwszego Dnia Otwartego Nokii w Krakowie. 7 marca ponad 200 osób postanowiło przyjść i zobaczyć, co kryje się pod nazwą: krakowskie Centrum Badawczo-Rozwojowe NOKIA.

Emocje powoli opadają, choć jeszcze przez długi czas będziemy miło wspominać ten szczególny dzień. 7 marca na stałe zapiszemy w kalendarzu, jako pierwszy Dzień Otwarty, który mamy nadzieję zapoczątkuje cykliczne spotkania z sympatykami nowych technologii.

Przez jeden dzień nasze Centrum zamieniło się w interaktywną wystawę, której celem było pokazanie: co, dlaczego, po co i jak. Wy zadawaliście pytania, my staraliśmy się udzielać satysfakcjonujących odpowiedzi.

O Dniu Otwartym słów kilka

Kiedy robi się coś pierwszy raz zawsze pojawiają się obawy: że nikt nie przyjdzie, że coś nie wyjdzie lub pojawi się jakiś kryzys. Dzisiaj możemy stwierdzić – wszystko odbyło się zgodnie z planem.

W ciągu całego dnia odwiedziło nas przeszło 200 osób, które zakwalifikowaliśmy do kilku grup. Przede wszystkim uczestnicy zamkniętych wykładów – osoby, zainteresowane tematyką testerską lub developerską. Wykłady i warsztaty były prowadzone w 20 osobowych grupach gdzie uczestnicy: mogli m.in. usłyszeć o technologii LTE oraz zobaczyć jak wyglądają nasze laboratoria i do czego służą znajdujące się w nich sprzęty. Po drugie zwiedzający – osoby, które chciały sprawdzić jak wygląda nasze Centrum od środka, nad czym obecnie pracujemy i jakie mamy plany na przyszłość. Dla tej grupy zorganizowaliśmy specjalną wycieczkę do laboratoriów oraz przygotowaliśmy sekcje tematyczne, gdzie – goście mogli poznać historię naszej firmy, zobaczyć na własne oczy jak wygląda transfer danych dzięki urządzeniu small cell oraz przyjrzeć się jakie hobby mają nasi pracownicy. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się nasza foto ścianka, gdzie można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z niecodziennymi rekwizytami. Po trzecie dzieci – liczna grupa, która wspólnie z rodzicami i w towarzystwie pluszowych misiów poznawała tajniki technologii LTE, zwiedzała laboratorium, a także brała udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej. Po czwarte zainteresowani pracą w Nokii – osoby, które postanowiły spróbować swoich sił w speed recruitment – szybkiej 10 minutowej rekrutacji.

Podsumowując

Nokię odwiedziło przeszło 200 uczestników, z czego 15 z nich to były dzieci. Najmłodszy uczestnik Dnia Otwartego miał 10 miesięcy, a największym zainteresowaniem cieszyła się profesjonalna sesja zdjęciowa.

Przede wszystkim chcemy podkreślić, że jest nam niezmiernie miło, że tak wiele osób postanowiło nas odwiedzić. Dziękujemy również za pozostawione komentarze, które pozwolą nam jeszcze lepiej przygotować kolejne spotkanie.