Warsztaty - Nokia Pi Jam

Już 24 listopada w naszym Centrum odbędą się warsztaty z Platformą Raspberry Pi. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem tego, że zapisy cieszyły się takim powodzeniem - w niecałą minutę rozeszły się wszystkie bilety. Dlatego wierzymy, że sobotnie spotkanie będzie dawąło przestrzeń do rozwoju swoich umiejętności oraz pozwoli na miłe spędzenie czasu.

Już 24 listopada w Centrum Technologicznym Nokia osoby zainteresowane pracą z platformą Raspberry Pi, a zarazem szczęśliwcy, którym udało się zdobyć bilet, będą mieli okazję rozwinąć swoje umiejętności w tym właśnie kierunku. Na uczestników czeka wiele atrakcji – oprócz samych warsztatów zaplanowaliśmy również prezentację projektów koła naukowego Integra, opartych właśnie o wspomnianą platformę.

Projekty, jakie będą możliwe do wybrania to automatyka domowa i rozpoznawanie twarzy. Oczywiście bazą do nich będzie Malina. Oprócz projektów, które będą opisane w instrukcjach, zachęcamy uczestników do dołożenia swojego elementu – funkcjonalności, która pomoże ulepszyć już gotowy koncept.

 

Naszym głównym celem, który cały czas mieliśmy w głowach w czasie organizacji tego wydarzenia, było stworzenie przestrzeni do wymiany doświadczeń, pomysłów, dzielenia się wiedzą i po prostu ciekawego spędzenia razem czasu, inspirowania do działania i zachęcania do rozwijania się w kierunku elektroniki. Mamy nadzieję, że ten cel w sobotę zostanie osiągnięty.

HackYeah - jedyny taki hackathon

Już 24 i 25 listopada w Warszawie odbędzie się jedyny w swoim rodzaju hackathon.

Już 24 i 25 listopada w Warszawie odbędzie się jedyny w swoim rodzaju hackathon. Impreza jest skierowana przede wszystkim do developerów, nie mniej jednak organizatorzy zaproszą wszystkich, którzy lubią takie inocjatywy. Zakładają, że odwiedzi ich 2 500 osób i tym samym impreza będzie mogła przyjąć nazwę "największego stacjonarnego hackatonu na świecie".

Nie mogło nas tam zabraknąć. Naszym przedstawicielem na tym wydarzeniu będzie Łukasz Gawor - R&D Squad Group Leader, który poprowadzi wykład pt. "Wszystko co chcesz wiedzieć o testowaniu, ale boisz się zapytać". Jesteśmy przekonani, że temat będzie cieszył się dużym zainteresowaniem i przyciągnie wiele osób, które chcą wiedzieć więcej na ten temat.

Szczegóły konferencji możecie sprawdzić tutaj: https://hackyeah.pl/index.html

 

Krakowski Bieg Niepodległości

Po raz kolejny mieliśmy przyjemność być sponsorem krakowskiego Biegu Niepodległości. Tegoroczna edycja miała charakter szczególny, zbiegła się w czasie z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Po raz kolejny mieliśmy przyjemność być sponsorem krakowskiego Biegu Niepodległości. Tegoroczna edycja miała charakter szczególny, zbiegła się w czasie z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Bieg Niepodległości to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarium imprez w Krakowie. To była już V edycja, a my z dumą po raz kolejny jesteśmy jej sponsorem. Jak nie trudno się domyśleć również wśród naszych pracowników bieg cieszy się dużą popularnością. W tym roku pobiegło aż 27 Nokian.

Łączne wyniki naszych kolegów sprawiły, że zajęliśmy 3 miejsce w kategorii drużynowej (tabela). Jesteśmy przekonani, że w kolejnym roku również będziemy wspierać organizatorów oraz samych biegaczy.

Zapisy na Nokia Academy FPGA Engineer OTWARTE!

Trwają zapisy na Nokia Academy FPGA Engineer - autorski program Nokii przygotowujący kandydatów do pracy.

Trwają zapisy na Nokia Academy FPGA Engineer - autorski program Nokii przygotowujący kandydatów do pracy.

 

Szkolenie skierowane jest do:
- pracujących inżynierów chcących zmienić to co robią aktualnie i zainteresowanych pracą w Nokii i poznawaniem sieci LTE/LTE-Advanced, 5G, IOT oraz zainteresowanych pracą jako  FPGA SOC designer/tester  
- studentów 4 i 5 roku chcących podjąć pracę w wymiarze nie mniejszym niż 4/5 etatu.

 

Akademia wystartuje 24 listopada i będzie się odbywała tylko w soboty przez 4 kolejne tygodnie w naszym oddziale na ul. Aleja Pokoju 78.

 

Po zakończeniu akademii odbywa się test końcowy. Jego pozytywny wynik gwarantuje stałą pracę w krakowskim oddziale Nokii.

 

Liczba miejsc jest ograniczona, więc nie zwlekaj!

APLIKUJ TERAZ: TUTAJ!

 

Nokia nocą budzi emocje

Małopolska Noc Naukowców przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. W ciągu całej nocy odwiedziło nas przeszło 400 osób, które zwiedzały laboratoria, oglądały demonstracje, lutowały i latały z misją na Księżyc.

Małopolska Noc Naukowców przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. W ciągu całej nocy odwiedziło nas przeszło 400 osób, które zwiedzały laboratoria, oglądały demonstracje, lutowały i latały z misją na Księżyc.

Otwarcie drzwi na Małopolskiej Nocy Naukowców miało na celu pokazanie odwiedzającym, nad czym w Noki pracujemy. To niepowtarzalna okazja, aby na własne oczy zobaczyć jak tworzony jest świat najnowszych technologii.

Otworzyliśmy nasze laboratoria, gdzie zwiedzający zobaczyli nasze stacje bazowe, dowiedzieli się jak działa klatka Faradaya oraz mogli wcielić się w rolę testera i przy użyciu komory klimatycznej mogli zasymulować ekstremalne warunki pogodowe i sprawdzić, jak wtedy zachowuje się nasz telefon. Dodatkowo nasi pracownicy opowiadali, czym się zajmujemy i uświadomili naszych gości, że nasza praca ma wpływ na ich życie w zasadzie każdego dnia.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się przeprowadzone warsztaty z IoT oraz z podstaw elektroniki. Dzieci i dorośli budowali stanowiska w oparciu o mikrokontroler a następnie musieli sami zbudować panel sterowania i zdalne połączenie ze sobą.

Wisienką na torcie był lot na Księżyc. Zabraliśmy odwiedzających w kosmiczną podróż. Mogli dowiedzieć się, co Nokia będzie robić na księżycu i spróbować sterować oryginalnym marsjańskim łazikiem.

Za rok znowu otworzymy Nokię nocą, będziemy przygotowani na jeszcze więcej osób, a nasze atrakcje po raz kolejny zaskoczą! Do zobaczenia!

Małopolska Noc Naukowców

Już dzisiaj jedyna taka okazja, żeby sprawdzić jak Centrum Technologiczne Nokia wygląda nocą. Przygotowaliśmy dla Was moc atrakcji, m.in. zostaną otwarte, aż trzy nasze laboratoria, gdzie prezentowane będą wybrane stacje bazowe, dzięki którym nasze telefony mogą komunikować się ze światem.

Już dzisiaj jedyna taka okazja, żeby sprawdzić jak Centrum Technologiczne Nokia wygląda nocą. Przygotowaliśmy dla Was moc atrakcji, m.in. zostaną otwarte, aż trzy nasze laboratoria, gdzie prezentowane będą wybrane stacje bazowe, dzięki którym nasze telefony mogą komunikować się ze światem. 

Odwiedzający będą mogli dowiedzieć się do czego służą stojące na dachach budynków anteny, co robią urządzenia z którymi łączą się nasze telefony i jak to się dzieje, że niezależnie od tego gdzie się znajdujemy, możemy korzystać ze wszystkich tych usług. Goście będą również mieli szansę wejść do klatki Faradaya, której zadaniem jest wytłumienie wszelkich sygnałów z zewnątrz. 

W ramach Małopolskiej Nocy Naukowców, w krakowskim oddziale Nokii, będzie można również wziąć udział w warsztatach elektronicznych, warsztatach IoT (Internetu Rzeczy), wykładach oraz spotkać się z najlepszymi specjalistami Nokii, którzy aktualnie pracują nad projektem „Misja na Księżyc” tworząc miniaturową stację bazową LTE, która zostanie wykorzystana do uruchomienia pierwszej na Księżycu sieci komórkowej 4G!

 

Kiedy: 28 września (piątek), godz. 19.30-24.00

Gdzie: Kraków ul. Bobrzyńskiego 46

 

Program:

Mission to the Moon – czyli co jest potrzebne, żeby telefony komórkowe mogły działać na Księżycu

Niemiecka firma technologiczna PTScientists postawiła sobie ambitne zadanie, by w 50 rocznicę lądowania człowieka na Księżycu zrealizować pierwszą prywatną bezzałogową misję księżycową. Główne założenia tego przedsięwzięcia to bezpieczne wylądowanie na Księżycu a następnie zbadanie. 

Firma Nokia została wybrana jako partner technologiczny odpowiedzialny za dostarczanie miniaturowej stacji bazowej LTE, która zostanie wykorzystana do uruchomienia pierwszej na Księżycu sieci komórkowej 4G! Sieć ta i łączność przez nią dostarczana będzie użyta do sterowania poruszającymi się po powierzchni Księżyca łazikami oraz transmisji obrazu z kamer zainstalowanych na tych pojazdach.

W trakcie warsztatu zwiedzający będą mieli okazję dowiedzieć się więcej o planowanej misji, przyjrzeć się czym różnić się będzie księżycowa sieć komórkowa od tych używanych na Ziemi oraz zrozumieć w jaki sposób inżynierowie z Nokii modyfikują sprzęt i oprogramowanie stacji bazowej by mogła sprostać wymaganiom tego pionierskiego wydarzenia. 

Jeśli jesteś miłośnikiem kosmosu i technologii z nim związanych nie możesz przegapić naszego warsztatu! Serdecznie zapraszamy.

 

Zwiedzanie laboratorium

Zwiedzanie laboratorium zaczniemy od zaprezentowania wybranych rodzajów stacji bazowych, dzięki którym nasze telefony mogą komunikować się ze światem. Następnie uczestnicy będą mieli szansę wejść do klatki Faradaya, której zadaniem jest wytłumienie wszelkich sygnałów z zewnątrz. Każdy odwiedzający będzie mógł przetestować i sprawdzić brak zasięgu na swojej komórce.

Kolejnym punktem zwiedzania będzie prezentacja różnych rodzajów modulacji oraz ich wykorzystanie. Nasi goście przez chwilę będą mogli sprawdzić, jak wygląda praca testera – przy użyciu komory klimatycznej będą mogli zasymulować ekstremalne warunki pogodowe od pustynnego żaru po nocne mrozy północy.

Na koniec zwiedzający dowiedzą się, co w trawie piszczy, czyli „posłuchają”, co niesie eter w Noc Naukowców.

 

Demonstracja działania łączności komórkowej 4G

Telefon komórkowy jeszcze parę lat temu używany głównie do rozmów i wysyłania SMS-ów. Na naszych oczach dokonuje się jednak prawdziwa rewolucja. Te niewielkie urządzenia zapewniają nam stałą łączność z Internetem i wszystkimi usługami, które on oferuje, pozwalając na słuchanie ulubionej muzyki, przeglądanie filmów oraz aktywne korzystanie z serwisów społecznościowych. Czy zastanawiałaś/zastanawiałeś się kiedyś, co jest po drugiej stronie? Jak to się dzieje, że niezależnie od tego gdzie się znajdujesz, możesz korzystać ze wszystkich tych usług?

Do czego służą stojące na dachach budynków anteny i co robią urządzenia z którymi łączy się Twój telefon? W ramach pokazu zaprezentujemy działanie telefonii komórkowej oraz omówimy mechanizmy używane w technologii LTE 4G, pozwalające na bezprzewodowe dostarczanie danych z szybkością nawet do 450 Mbps. Uczestniczy zajęć będą mogli obejrzeć działanie stacji bazowej LTE oraz sprzętu służącego do jej testowania. Skupimy się również na wyzwaniach i problemach, które na co dzień rozwiązują twórcy oprogramowania dla tego typu systemów.

 

Demonstracja drukarki 3D

Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć, jak działa drukarka 3D podczas pracy. Dodatkowo będą mogli spróbować swoich sił w pracy z długopisem 3D.

 

Warsztaty IoT (Internet Rzeczy)

Na uczestników warsztatów pt. „Internet Rzeczy” czekać będzie zadanie samodzielnego zbudowania stanowiska w oparciu o mikrokontroler z obsługą Wi-Fi. Zadanie to będzie wymagało od uczestników podłączenia urządzeń elektronicznych z mikrokontrolerem, między innymi:

sterownika silników prądu stałego oraz samego silnika,
wyświetlacza OLED,
czujnika temperatury.

Kolejnym krokiem będzie zbudowanie panelu sterowania i zdalne podłączenie do wcześniej podłączonych urządzeń. Warsztat skierowany jest do osób chcących poznać podstawy aktualnie bardzo popularnego zagadnienia w świecie nowych technologii. Wcześniejsza wiedza z prezentowanego zagadnienia nie jest wymagana, wystarczy podstawowa znajomość obsługi komputera. Każdy użytkownik będzie miał możliwość sterowania stworzonym stanowiskiem za pomocą własnego smartfonu.

 

Greenlight for Girls

Już po raz kolejny wzięliśmy udział w projekcie Greenlight for Girls.

Czerpanie radości z nauki to najlepsze co może spotkać ucznia. Cieszymy się, kiedy możemy być do tego się przyczynić, dlatego już po raz kolejny wzięliśmy udział w świetnej inicjatywie - greenlight for girls.

Nasi pracownicy przeprowadzili dla dziewczynek warsztaty elektroniczne. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, a grupy okazały się być bardzo zaangażowane i zainteresowane tematem.

Jesteśmy przekonani, że również za rok weźmiemy udział w tym przedsięwzięciu, ponieważ bliski jest nam temat kobiet w IT i wiemy, jak nieraz trudno jest kobietom wejść do tego świata.

Xterra Poland - nasi pracownicy na podium

Już po raz kolejny byliśmy sponsorem na niesamowitym wydarzeniu, jakim jest Xterra Poland. W sztafecie mix zajęliśmy 1 i 2 miejsce!

Już po raz kolejny byliśmy sponsorem na niesamowitym wydarzeniu, jakim jest Xterra Poland. To wyjątkowe zawody thriatlonowe w wersji crossowej w malowniczym miejscu Bielańsko-Tynieckim Parku Krajobrazowym oraz naz Zakrzówkiem.

Nasi pracownicy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w pływaniu - jeździe na rowerze - i biegu. W sztafecie mix zajęliśmy 1 i 2 miejsce!

Test Dive - Ruszają zapisy!

Ruszają zapisy na największą testerską konferencję organizowaną tej jesieni w Krakowie. Nie zwlekaj, ilość miejsc ograniczona!

Test Dive to jedna z największych konferencji testerskich zorganizowanych do tej pory w Krakowie! W tegorocznej edycji zapraszamy 1000 uczestników do udziału w spotkaniach poświęconych tematyce automatyzacji, bezpieczeństwa oraz pracy testerów w metodyce agile.

Chcemy stworzyć środowisko do merytorycznych dyskusji, nawiązywania kontaktów zawodowych, a także popularyzować wiedzę z zakresu testowania oprogramowania poprzez współpracę ze Stowarzyszeniem Jakości Systemów Informatycznych. Konferencja posiada patronat honorowy Rektora Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Konferencja odbędzie się 18 października w Multikinie przy ulicy Dobrego Pasterza 126.

Rejestracja jest już otwarta! Sprawdź tutaj - https://register.testdive.pl/

Nokia Meetup – plany na następne miesiące

Nokia Meetup, to projekt krakowskiego oddziału Nokii, którego celem jest wdrażanie globalnych założeń dotyczących Gender Diversity. Działania te mają obudzić w kobietach potencjał technologiczny, pasję oraz chęć samodoskonalenia. Spotkania odbywają się systematycznie od dwóch lat.

Nokia Meetup, to projekt krakowskiego oddziału Nokii, którego celem jest wdrażanie globalnych założeń dotyczących Gender Diversity. Działania te mają obudzić w kobietach potencjał technologiczny, pasję oraz chęć samodoskonalenia. Spotkania odbywają się systematycznie od dwóch lat.

Zależy nam, aby nasze koleżanki uwierzyły w to, że mają wiele możliwości, żeby pokierować swoją karierą w taką stronę, jaką chcą. Naszym zadaniem jest pokazanie im drogi i narzędzi do tego, aby osiągnęły sukces.

Nasze spotkania zrzeszają zarówno osoby z dużym doświadczeniem, długoletnie pracowniczki, jaki i dziewczyny za raz po studiach, które wybrały Nokię, jako swoje pierwsze miejsce pracy. To daje duży obraz potrzeb i tego, co jeszcze należy usprawnić.

Staramy się, aby w całym roku nasze koleżanki mogły brać udział w interesujących szkoleniach i warsztatach. Oprócz tego od kilku miesięcy prężnie działa program mentoringu, gdzie doświadczone koleżanki pokazują mniej doświadczonym, co powinny robić żeby osiągnąć sukces.

Pomysłów i planów na przyszłość mamy wiele. Jeden z nich to wyjście na zewnątrz i poznanie krakowianek, które interesują się branżą IT. Szczegóły już wkrótce!

Pages