Nokia Kraków Running Team

Biegacze to jedna z najmocniejszych grup naszej firmy. Biegają zarówno w grupach, jak i indywidualnie. Część z nich robi to rekreacyjnie, dla własnej satysfakcji inni natomiast biorą udział w biegach ulicznych, półmaratonach, maratonach, a także ultramaratonach. Starają się trenować wspólnie, szczególnie przed drużynowymi występami np. Krakow Business Run. Do biegania podchodzą bardzo poważnie – konsultują się z dietetykami, korzystają z rad specjalistów.

Dla nich bieganie to pewien sposób na życie – odstresowuje, daje czas na oddech i zebranie myśli.

Zawodników krakowskiej Nokii można zobaczyć na wielu biegowych imprezach. W 2014 r. zajęliśmy 3 miejsce w Krakow Business Run – w tym roku liczymy na jeszcze więcej. Oprócz tego stajemy na linii startu Cracovia Maraton oraz wyczekujemy na Międzynarodowy Festiwal Crosstriathlonu 2015 w Tyńcu.

Jednak Kraków to dopiero początek – nasz kolega Grzegorz w wolnych chwilach biega, jak sam przyznaje, w ekstremalnych warunkach. Zaczął od Biegu Katorżnika, który był współorganizowany przez Jednostkę Wojskową Komandosów, a potem poszło z górki.  Na pytanie jak przygotowuje się do startów odpowiada: - Treningi obejmują mnóstwo biegów w trudnym terenie (pustynia, góry) oraz wymagają ode mnie posiadania różnych umiejętności: we wspinaczce, strzelaniu, pływaniu czy biegu na orientację w terenie. W ogóle nie ćwiczę na siłowni, staram się kształtować sprawność ‘w polu’.

W najbliższym czasie weźmie udział m.in. w pustynnym Biegu Herosa, Biegu Morskiego Komandosa czy w Biegu o Nóż Komandosa. Próbując ubiec moje pytanie, dodaje: – Tak, startuję chyba we wszystkich zawodach, które w nazwie mają ‘coś tam Komandosa’.