Nokia Kraków

Nokia dla studentów

Nokia od lat inwestuje w młode talenty. Co roku studenci różnych kierunków mają u nas szansę zdobyć pierwsze doświadczenia zawodowe poprzez praktyki i staże.

Praktyki letnie - Summer Trainee

Centrum technologiczne w Krakowie co roku prowadzi rekrutację na praktyki letnie, odbywające się od lipca do września.

Praktyki skierowane są do osób, które ukończyły minimum drugi rok studiów na kierunkach: informatyka, telekomunikacja, automatyka, robotyka lub pokrewnych. Udział w rekrutacji mogą brać także osoby nieposiadające wykształcenia kierunkowego, ale dysponujące wiedzą z zakresu objętego tematyką praktyk i pasjonujące się zagadnieniami z obszaru telekomunikacji.

W tym roku rekrutacja rozpoczęła się 1 marca i trwać będzie do 30 kwietnia. 
Oferujemy praktyki kandydatom zainteresowanym rozwojem w ścieżkach: 

Przeczytaj, co o praktykach wakacyjnych piszą ich absolwenci.

W 2021 roku jako Summer Trainee miałem okazję pomagać przy organizacji FPGA Hackathonu, dzięki któremu poszerzyłem swoją wiedzę z różnych dziedzin począwszy od części czysto sprzętowej do konfiguracji serwerów i sieci. Szczególnie dobrze wspominam ciekawe zadanie realizacji w SystemVerilog'u modułu weryfikującego sumę kontrolną MD5. Po trzymiesięcznych praktykach letnich otrzymałem szansę kontynuowania pracy w Nokii w dziale Mobile Networks jako Working Student i mogę nadal poszerzasz swoje horyzonty.

Bartek Jękot

- working student

W czasie odbywania praktyk zajmowałem się usprawnianiem wyświetlania statystyk przeprowadzanych testów. Obecnie, jako Working Student, zajmuję się poprawą błędów w projekcie związanym z LTE. W Nokii panuje przyjazna atmosfera, można każdego poprosić o pomoc, dzięki czemu łatwo pogłębia się swoją wiedzę.

Norbert Nawrocki

- working student

Staże studenckie - working students

Rekrutacja na program stażowy w centrum technologicznym w Krakowie trwa przez cały rok. Working students to staże długoterminowe, trwające zwykle od 6 do 12 miesięcy. Stażami objęte są stanowiska związane z programowaniem (C++, C, Java), integracją i weryfikacją/testowaniem oprogramowania oraz inżynierią telekomunikacyjną.

Staże są przeznaczone dla studentów ostatnich lat studiów inżynierskich lub magisterskich z kierunków takich jak: informatyka, telekomunikacja, automatyka, robotyka lub pokrewnych. Jako Working Student można wdrożyć się w te obszary pracy, które odpowiadają pełnoetatowym stanowiskom inżynierskim.

Oferujemy

  • Udział w ciekawych projektach przy tworzeniu najnowszych, przodujących technologii
  • Pracę przy projektach klienckich pod okiem doświadczonych inżynierów
  • Zdobywanie doświadczenia w pracy w międzynarodowym środowisku
  • Pracę w przyjaznym środowisku wśród ludzi o szerokich zainteresowaniach
  • 6-12 miesięcy płatnego stażu
  • Elastyczny czas pracy
  • Możliwość zatrudnienia na stałe po odbyciu stażu

Nie zwlekaj i sprawdź kogo szukamy!