Nokia Kraków

Nokia dla studentów

Nokia od lat inwestuje w młode talenty. Co roku studenci różnych kierunków mają u nas szansę zdobyć pierwsze doświadczenia zawodowe poprzez praktyki i staże.

Praktyki letnie - Summer Trainee

Co roku prowadzimy rekrutację na praktyki letnie, odbywające się od lipca do września.

Praktyki skierowane są do osób, które ukończyły minimum drugi rok studiów na kierunkach: informatyka, telekomunikacja, automatyka, robotyka lub pokrewnych. Udział w rekrutacji mogą brać także osoby nieposiadające wykształcenia kierunkowego, ale dysponujące wiedzą z zakresu objętego tematyką praktyk i pasjonujące się zagadnieniami z obszaru telekomunikacji.

Rozpoczęliśmy już rekrutację na praktyki Summer Trainee 2024. Zapoznaj się z naszą ofertą w ścieżkach:

Oferujemy praktyki kandydatom  zainteresowanym rozwojem w ścieżkach:

Przeczytaj, co o praktykach wakacyjnych piszą ich absolwenci.

W 2021 roku jako Summer Trainee miałem okazję pomagać przy organizacji FPGA Hackathonu, dzięki któremu poszerzyłem swoją wiedzę z różnych dziedzin począwszy od części czysto sprzętowej do konfiguracji serwerów i sieci. Szczególnie dobrze wspominam ciekawe zadanie realizacji w SystemVerilog'u modułu weryfikującego sumę kontrolną MD5. Po trzymiesięcznych praktykach letnich otrzymałem szansę kontynuowania pracy w Nokii w dziale Mobile Networks jako Working Student i mogę nadal poszerzasz swoje horyzonty.

Bartek Jękot

- working student

W czasie odbywania praktyk zajmowałem się usprawnianiem wyświetlania statystyk przeprowadzanych testów. Obecnie, jako Working Student, zajmuję się poprawą błędów w projekcie związanym z LTE. W Nokii panuje przyjazna atmosfera, można każdego poprosić o pomoc, dzięki czemu łatwo pogłębia się swoją wiedzę.

Norbert Nawrocki

- working student

Staże studenckie - Working Students

Rekrutacja na program stażowy w centrum technologicznym w Krakowie trwa przez cały rok. Working students to staże długoterminowe, trwające zwykle od 12 do 24 miesięcy. Stażami objęte są stanowiska związane z programowaniem (C++, C, Python), integracją i weryfikacją/testowaniem oprogramowania, FPGA oraz inżynierią telekomunikacyjną.

Staże są przeznaczone dla studentów ostatnich lat studiów inżynierskich lub magisterskich z kierunków takich jak: informatyka, telekomunikacja, automatyka, robotyka lub pokrewnych. Jako Working Student można wdrożyć się w te obszary pracy, które odpowiadają pełnoetatowym stanowiskom inżynierskim.

Opinie Working Studentów:

Pracę w Nokii zaczęłam w 2021 roku właśnie od stażu Working Student. Ta forma zatrudnienia pozwoliła mi na elastyczne połączenie wymagających studiów oraz budowania doświadczenia w pracy zawodowej. Przez cały okres wdrożenia do nowego projektu byłam wspierana przez mojego buddy’ego – kolegę z zespołu, który pomagał mi zapoznać się z nowym środowiskiem i narzędziami przydatnymi w codziennych zadaniach. Oprócz rozwoju w zakresie umiejętności technicznych miałam też okazję brać udział w przygotowaniu Hackathonu FPGA oraz innych inicjatyw Nokii.

Katarzyna Rzemińska

- FPGA Engineer

Przyszłam do Nokii, jako Working Student… i znalazłam miejsce gdzie mogę naprawdę rozwinąć skrzydła. Od początku wdrażałam się do roli Scrum Mastera i od początku mogłam liczyć na duże wsparcie dla mojego rozwoju. Zdobyłam niezbędne umiejętności i doświadczenie, które teraz mogę wykorzystać w pracy z moimi zespołami już, jako pełnoetatowy Scrum Master. Poznałam tu wiele otwartych ludzi, z którymi świetnie się pracuje. Podsumowując, mogę powiedzieć jedno – lubię swoją pracę! 😊

Maria Świgost

- Scrum Master

Oferujemy:

 
  • Udział w ciekawych projektach przy tworzeniu najnowszych, przodujących technologii
  • Pracę przy projektach klienckich pod okiem doświadczonych inżynierów
  • Zdobywanie doświadczenia w pracy w międzynarodowym środowisku
  • Pracę w przyjaznym środowisku wśród ludzi o szerokich zainteresowaniach
  • 12-24 miesięcy płatnego stażu
  • Elastyczny czas pracy
  • Możliwość zatrudnienia na stałe po odbyciu stażu

Nie zwlekaj i sprawdź
kogo szukamy!