Nokia Kraków

Proces rekrutacji

Aktualnie cały proces rekrutacji odbywa się w formie zdalnej. Zapraszamy do aplikowania bez względu na miejsce zamieszkania.


Jak aplikować?

Aplikować możesz bezpośrednio przez system rekrutacyjny. Wszystkie oferty możesz znaleźć w zakładce z ofertami pracy tutaj i tutaj.

Wstępna rozmowa telefoniczna

Jeśli Twoja aplikacja przejdzie pierwszy etap weryfikacji, w ciągu kilku dni skontaktujemy się z Tobą telefonicznie. Zapytamy Cię m.in. o dostępność, Twoje oczekiwania finansowe oraz inne formalne kwestie. Rozmowa nie powinna potrwać dłużej niż 15 minut i jeżeli przebiegnie pozytywnie to otrzymasz zaproszenie do pierwszego etapu rekrutacji.

Pierwszy etap rekrutacji

W zależności od tego, na jakie stanowisko aplikowałeś pierwszy etap rekrutacji może wyglądać różnie. Bardzo często zależy to, od preferencji działu, do którego aplikujesz oraz od Twojego doświadczenia zawodowego. Dla programistów jest to zazwyczaj test sprawdzający umiejętności programistyczne, wysyłany online. Dla testerów oraz dla innych stanowisk, jest to rozmowa techniczna z jednym z naszych inżynierów –nie powinna ona potrwać dłużej niż 30-40 minut. Pamiętaj, że to na wstępnej rozmowie dowiesz się, jak będzie wyglądać ten etap. Nie martw się, jeżeli będzie on przebiegał inaczej, niż jest to opisane tutaj.

Drugi etap procesu rekrutacji. Rozmowa kwalifikacyjna

Kolejnym i ostatnim etapem jest rozmowa kwalifikacyjna, która trwa około 2 godzin. W obecnych czasach rozmowy prowadzone są w pełni zdalnie, więc nie zapomnij przed rozmową sprawdzić czy mikrofon i kamera działają u Ciebie poprawnie. Przed rozmową zachęcamy również żeby zapoznać się z informacjami dostępnymi na naszej stronie dotyczącej projektów, nad którymi aktualnie pracujemy w Krakowie. Spotkanie podzielone będzie na dwie części, a podczas rozmowy sprawdzimy także Twój poziom języka angielskiego.

Spotkanie podzielone będzie na dwie części:

  • Podczas pierwszych 90 minut sprawdzimy Twoją wiedzę techniczną w teorii oraz w praktyce – przygotuj się na rozwiązywanie zadań. Rozmowę poprowadzą inżynierowie z rekrutującego zespołu.
  • Ostatnie 30 minut to rozmowa z Twoim przyszłym managerem, który skupi się na Twoich kompetencjach miękkich, umiejętności komunikacji oraz pracy w zespole. Jeśli masz pytania dotyczące stanowiska/zespołu/firmy pytaj śmiało.

Bez względu na wynik rozmowy zostaniesz o nim poinformowany do 2 tygodni od daty rozmowy.

Pamiętaj! Nawet jeśli nie posiadasz doświadczenia komercyjnego albo nie miałeś wcześniej do czynienia z branżą telekomunikacyjną, to żadna przeszkoda. Niech to Cię nie zniechęca do spróbowania swoich sił. Jesteśmy otwarci na osoby z różnych branż, z różnym wykształceniem i doświadczeniem. Liczy się Twój potencjał 😊.

Ne jesteś z Krakowa?

Jeśli mieszkasz poza województwem małopolskim, rozmowę kwalifikacyjną możemy przeprowadzić zdalnie, bez konieczności pojawienia się w naszej siedzibie .
Pamiętaj! Część rozmowy będzie przeprowadzona w języku angielskim.

Jeśli przejdziesz ją pozytywnie, zaprosimy Cię do naszego biura. Zmiana pracy jest ważnym wydarzeniem i warto zobaczyć, jak wygląda firma od środka czy poznać na żywo swojego przyszłego przełożonego. Ostateczną decyzję otrzymasz maksymalnie do 2 tygodni od rozmowy.