Nokia Kraków

Nokia Academy – podsumowanie

W ostatni weekend sierpnia zakończyła się letnia edycja Nokia Academy w Krakowie. Jest to cykl bezpłatnych szkoleń dla osób, które chcą rozwinąć swoje umiejętności programistyczne lub rozpocząć swoją karierę w branży IT. Miniona edycja obejmowała szkolenia z programowania w języku C++ i trwała dwa miesiące, od lipca do sierpnia. Do udziału w Akademii zgłosiło się 181 osób, a ostatecznie kurs rozpoczęło 108 osób.

Akademia składała się z 3 etapów:

  • W pierwszym etapie uczestnicy poznawali m.in. podstawy programowania obiektowego i Linuxa.
  • W kolejnej fazie odbywały się szkolenia z tematów takich jak GIT oraz poszerzanie wiedzy z zakresu programowania w języku C++. W tym czasie pojawiły się również warsztaty live coding, które cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników.
  • W ostatnim, trzecim etapie pojawiły się kolejne wątki programowania w języku C++, kwestie wielowątkowości i wzorców projektowych oraz warsztaty praktyczne.

Akademię zakończył egzamin ustny, do którego podeszło 39 osób, a w tym aż 23 osoby otrzymały oferty pracy w krakowskim Centrum Technologicznym Nokii i dołączają do nas w najbliższych tygodniach!

Dlaczego warto wziąć udział w Nokia Academy? Zobaczcie opinie uczestników:

Trener zachował dobrą równowagę pomiędzy ilością treści teoretycznych a ilością przykładów. Przykłady zostały rzetelnie wytłumaczone. Pytania nie pozostawały bez odpowiedzi. Nastawienie trenera było sprzyjające przyswajaniu wiedzy.

Jestem bardzo zadowolony z tego kursu. Przede wszystkim dlatego, że wszystko było dobrze przedstawione i praktycznie każda linijka wytłumaczona, co się, z czego bierze. Trener włożył dużo pracy w to, żebyśmy dobrze zrozumieli materiał.

Solidna dawka wiedzy, przekazana przez trenera w ciekawy sposób.


Podobała mi się znacząca przewaga przykładów oraz omawianie ich i modyfikacja na bieżąco przez trenera co pozwalało zobaczyć jak zmiany kodu, często niewielkie, wpływają na wynik. Dobry kontakt trenera z uczestnikami. Widać, że trener był dobrze przygotowany i potrafił odpowiedzieć na pytania uczestników.

Prowadzący w bardzo rzetelny i przejrzysty sposób zaprezentował omawiane zagadnienia, aktywnie angażując uczestników w dyskusję oraz przedstawianie własnych pomysłów co było najmocniejszym punktem zajęć.

Zajęcia przeprowadzone wzorcowo. Duża wiedza prowadzącego i ciekawe przedstawienie tematu. Świetnie wytłumaczone zagadnienia często pogłębione i na ciekawych przykładach. Bardzo mi się podobało. Duże umiejętności dydaktyczne i wiedza prowadzącego. Było po prostu ciekawie i przyjemnie.

Jestem bardzo zadowolona z warsztatów. Mogłam zweryfikować swoje umiejętności i wiedzę w praktyce. Bardzo podobała mi się metoda prowadzenia warsztatów, każdy z uczestników miał możliwość sprawdzić swoje umiejętności. Trener motywował i zachęcał do wykonywania zadań.

Warsztaty przygotowane i poprowadzone bardzo dobrze, prowadzący udzielał klarownych odpowiedzi na zadawane pytania oraz w przypadku problemów nakierowywał w stronę poprawnego rozwiązania.

Nokia Academy spośród innych dostępnych kursów wyróżnia również to, że trenerami są osoby pracujące w Nokii, czyli ludzie, którzy na co dzień mają kontakt z branżą i chętnie dzielą się doświadczeniem z innymi.

Zapytaliśmy również naszych kolegów Sebastiana i Piotra, tegorocznych trenerów, czym dla nich jest Nokia Academy. Zobaczcie, co powiedzieli:

Nokia Academy dla mnie jako trenera jest ciekawym wyzwaniem, w którym staram się przekazać uczestnikom praktyczne umiejętności „kodowania” w C++. Z własnego doświadczenia wiem, że niestety wiele wartościowych aspektów, z których ja i moim koledzy korzystamy każdego dnia, nie jest poruszanych lub są bardzo pobieżnie omawiane podczas studiów czy kursów online i nie opierają się na codziennych problemach programistów. Nokia Academy dostarcza uczestnikom teoretycznych oraz praktycznych (samodzielnych i grupowych) umiejętności, kładąc nacisk na wysoką jakość oprogramowania. Jest dla mnie również miejscem do ciekawych dyskusji oraz rozwiewania wątpliwości uczestników, odpowiadając wyczerpująco przykładami na pytanie „dlaczego”.

- Sebastian, trener

Pracuję w szeroko rozumianym sektorze IT od 26 lat, w telekomunikacji od lat 18.
Chętnie dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodszymi kolegami w pracy oraz udzielam się na krakowskich uczelniach. Praca edukacyjna jest dla mnie nie tylko okazją do dzielenia się wiedzą, ale i doskonałym pretekstem do pozyskiwania nowej wiedzy. Nokia Academy świetnie łączy teorię z praktyką. Dzięki realizacji małych projektów w kilkuosobowych grupach, uczestnicy pod nadzorem doświadczonych nauczycieli zyskują to co najważniejsze w zawodzie programisty — umiejętności praktyczne.

- Piotr, trener

Do udziału w Nokia Academy zapraszamy ambitne i szybko uczące się osoby, które myślą o zmianie ścieżki kariery lub chcą wejść do świata IT, ale nie mają doświadczenia.
Uczestnicy zdobywają wiedzę i praktyczne umiejętności, z których korzystamy na co dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *