Nokia Kraków

Nokia dla kobiet

Nowe technologie są otwarte dla wszystkich. Wokół roli kobiet w tej branży przez lata narodziło się wiele mitów i stereotypów. Jesteśmy tu, aby je wszystkie przełamać.

Girls 4 Girls

Girls for girls to cykliczny projekt skierowany do kobiet zainteresowanych branżą IT, nowymi technologiami oraz telekomunikacją. Od 2015 roku zachęcamy kobiety do nauki programowania oraz testowania i zmiany sektora pracy.

Podczas wydarzeń Girl 4 Girls odbywają się wykłady techniczne, praktyczne warsztaty oraz konsultacje z pracowniczkami Nokii. Program wydarzenia dostosowywany jest do potrzeb uczestniczek.

Zorganizowaliśmy już warsztaty programowania z Pythona (podzielone na 3 poziomy trudności) oraz z Robot Framework. Z każdą kolejną edycją G4G liczba uczestniczek rośnie, a program jest stale wzbogacany.

Organizujemy również cykliczne webinary z naszymi koleżankami, które opowiadają o swojej pracy, o procesie przebranżowienia, o ścieżce kariery i możliwościach branży.

Najświeższe informacje znajdziecie na oficjalnym profilu na Facebooku.

Mentoring TechLeaders

Nasi koledzy i koleżanki zostali mentorami w 4-miesięcznym bezpłatnym programie mentoringowym Tech Leaders. Program jest skierowany do kobiet, które chcą rozpocząć karierę lub rozwijać swoje umiejętności w obszarze IT i nowych technologii.