Nokia Kraków

Wolontariat pracowniczy

Wolontariat pracowniczy

Nokia wspiera działalność społeczną pracowników zapewniając każdemu z nich 2 dni pełnopłatnego urlopu na wolontariat pracowniczy. Dzięki temu pracownicy w godzinach pracy mogą zaangażować się w działalność charytatywną i wspierać lokalną społeczność. Wolontariat pracowniczy w krakowskim Centrum R&D to szeroki zakres działań na rzecz organizacji pozarządowych, lokalnych organizacji oraz ekologii.

Zbiórka plastikowych nakrętek

Na naszym terenie stoi metalowe serce na nakrętki, które przekazujemy Fundacji Bo Cię Kocham. Fundacja niesie pomoc dzieciom z niepełnosprawnością oraz ich rodzinom.

Sprzątanie świata

Co roku bierzemy udział w Akcji Sprzątanie świata i wyruszamy by posprzątać Polskę, a dokładnie zielone tereny Krakowa i okolic. W ostatnich latach odwiedziliśmy m.in. Dolinę Będkowską i Zalew Bagry.

Zbiórka krwi

Razem z sąsiednimi firmami Motorolą i Jagiellońskim Centrum Innowacji organizujemy cykliczne zbiórki krwi.

Szlachetna Paczka

Od lat wspieramy potrzebujące rodziny w ramach Szlachetnej Paczki.

Zero waste

W 2022 roku we współpracy z firmą WoshWosh zorganizowaliśmy zbiórkę używanych butów w ramach akcji „Otwarte szafy, otwarte serca”. Odnowione buty trafiły do uchodźców z Ukrainy. Następnie z firmą Ubrania do Oddania zorganizowaliśmy zbiórkę używanych ubrań i butów. Rzeczy trafiły do drugiego obiegu w butikach cyrkularnych, a Ubrania Do Oddania za każdy zebrany kilogram przekazały 1 zł na rzecz Fundacji Ocalenie, wpierającej migrantów i migrantki w integracji i indywidualnym rozwoju.

Zupa dla Ukrainy

W marcu 2022 roku zorganizowaliśmy charytatywny kiermasz książek, a za zebrane środki zorganizowaliśmy wspólne gotowanie zup w ramach akcji Zupa dla Ukrainy.

Wolontariat

Odwiedziliśmy Hospicjum im. Św. Łazarza oraz Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Parkowa”, gdzie udało nam się posprzątać ogrody, przygotować je na zimę i posadzić nowe rośliny.

Nasi wolontariusze odwiedzają również czworonożnych przyjaciół w schroniskach, gdzie pomagają w sprzątaniu kojców i dają zwierzętom odrobinę ludzkiej miłości.

Święty Mikołaj dla mieszkańców Hospicjum św. Łazarza

Święty Mikołaj odwiedza nie tylko dzieci, dlatego postanowiliśmy obdarować mieszkańców Hospicjum Św. Łazarza miłymi prezentami. Każda paczka zawierała ciepły koc, świąteczny kubek, kawę, herbatę, ozdoby świąteczne oraz coś słodkiego.

Eat Cake & Donate

Charytatywny kiermasz ciast i forma integracji pracowniczej. Najpierw pieczemy ciasta, które następnie trafiają na kiermasz, a wszystkie zyski przekazujemy wybranej organizacji.