Nokia Kraków

FPGA Conference and Hackathon 2021

W dniach 19-21 listopada odbyła się druga edycja Konferencji i Hackathonu FPGA. Uczestnicy konferencji mieli okazję wysłuchać aż 7 wykładów na temat technologii układów programowalnych FPGA. Prelegentami były osoby na co dzień zajmujące się tą technologią w firmach takich jak Nokia, Siemens, Aldec oraz MathWorks. Konferencja zgromadziła 158 uczestników.
Oprócz wiedzy teoretycznej uczestnicy wydarzenia mieli okazję do sprawdzenia swoich umiejętności praktycznych podczas 24-godzinnego hackathonu. Podczas pierwszej edycji udało nam się zasiedlić Marsa. W tym roku kontynuowaliśmy misje w kosmosie. Nasza kolonia bardzo szybko się rozwijała i zaczęła powstawać nowa gospodarka, w której pracowali przedstawiciele różnych zawodów. Tradycyjne pieniądze okazały się być niepraktyczne, więc nasza społeczność postanowiła stworzyć własną kryptowalutę, NokiaCoin. Zadaniem uczestników hackathonu było zaimplementowanie silnika FPGA do jej wydobycia. Udało się to 3 drużynom: SeCom Team, którzy zajęli pierwsze miejsce, MofuMofu (drugie miejsce) oraz CMOS Squad (3 miejsce). Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do kolejnej edycji!
Wydarzenie cieszyło się dużym powodzeniem w Polsce i na świecie. W hackathonie udział wizęły 72 osoby z 12 krajów i 4 kontynetów.