Już trwają – coroczne, letnie praktyki, które odbywają się w naszych biurach w Krakowie. Tym razem liczba praktykantów przekroczyła nasze oczekiwania – do naszego grona dołączyło przeszło 60 nowych osób. Przed nimi 3 miesiące przepełnione pracą i nowymi doświadczeniami.

Wakacje trwają w najlepsze, a to oznacza, że do naszego Centrum R&D przyszły osoby, które chcą sprawdzić, jak pracuje się w międzynarodowej firmie z branży IT. Dlatego przez najbliższe 3 miesiące będą brały udział w płatnych praktykach.

Kto do nas przyszedł?

Studenci najlepszych polskich uczelni, przede wszystkich tych z Krakowa – Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Krakowskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego, Uniwersytetu Jagiellońskiego – nie mniej jednak tegoroczna edycja pokazała, że niektórzy postanowili przyjechać do nas z daleka, bo aż z Uniwersytetu Warszawskiego.

Co będą robić?

Przygotowaliśmy dla nich wiele wyzwań. Studenci zostali wcieleni w funkcjonujące już teamy, wspólnie z naszymi pracownikami będą pracować w projektach Lean-owych, w pracach nad produktem czy w pracach nad projektami tool-i.

Zostaną na dłużej?

Staramy się, aby praktykanci jak najlepiej wykorzystali czas, jaki spędzą w naszej firmie. Dlatego standardowo najlepsi z nich, zaraz po odbyciu praktyk, dostaną od nas propozycję podjęcia pracy.

Co zrobić, żeby wziąć udział w przyszłym roku?

Rekrutacja jest bardzo podobna, jak w przypadku aplikowania na zwykłe stanowisko. Trzeba wysłać swoje CV w odpowiedzi na konkretne ogłoszenie, które jest publikowane wiosną na naszej stronie: www.nokiakrakow.pl/pl/oferty-pracy.

Następnie wybrane osoby piszą test – w tym roku przeegzaminowaliśmy 220 osób – a najlepsi zostają z nami na praktykach.